Fogyás folyadékkal

Ha fogyni akarsz, igyál vizet!
Értékeléshez kérlek jelentkezz be! Ám a vízre igenis szüksége van a szervezetnek és ha fogyni akarsz, nem kihajtani kell a vizet, hanem sokkal inkább megnövelni a vízbevitelt, hogy a szervezet ne kösse meg.
Több kutatás is bebizonyította, hogy a víz segíthet a gyorsabb fogyásban, és előnyösen hat szervezetünk működésére is. Az NCBI - az amerikai Nemzeti Biotechnológiai Információs Központ - egyik kutatása bebizonyította példáulhogy a megfelelő vízfogyasztás középkorú és idősebb felnőtteknél csökkenti a bevitt energia mennyiségét. Az alábbiakban olyan tanulmányok eredményeiről számolunk be, amelyek azt vizsgálták, hogyan hat a testre az étkezések előtt elfogyasztott fél liter víz. Vízzel több kalóriát égethetsz el Ha az étkezések előtt megiszol fél liter vizet, az durván megnöveli a nyugalmi állapotban elégetett energia mennyiségét - vagyis mindenféle mozgás nélkül égeted a kalóriákat. Egy másik kísérlet arra adott bizonyítékot, hogy azok a fogyás folyadékkal küzdő nők, akik napi 1 literrel több vizet ittak a megszokottnál, 1 év alatt 2 kilót fogytak anélkül, hogy bármi máson változtattak volna az életmódjukban.
A víz gyakorlatilag a zsírvesztés egyik legfontosabb katalizátora, amit sajnos a nők többsége nem ért meg, félve attól, hogy a fogyás folyadékkal víz teszi őket kövérré. A helyzet az, hogy a vizet nemcsak fogyókúrában, de alapvetően is jóval előrébb kellene helyezni a étrendünkben a fontosságát tekintve.
Nemcsak az étvágy elnyomására nagyszerű megoldás, de segíti a nátrium, a méreganyagok és a zsír távozását is. A víz fogyasztása az egyik legjobb természetes elősegítője a fogyásnak és az egészséges életnek.
Elhízásról, túlsúlyról biologikusan - Kérdezz-felelek élőben 6 (biologika, ujmedicina)
Étel nélkül jóval tovább bírnánk, mint víz nélkül. Víz kell az ízületeknek, a salakanyagok távozásához, a felesleges nátrium eltávolításához, az anyagcsere gyorsításához, a vérkeringéshez, a zsírszövetek mobilizálásához, a dehidratáció meggelőzéséhez, az izomtónus megőrzéséhez, a bőr és szövetek hidratálásához, a tápanyagok szállításához, a testhőmérséklet megőrzéséhez stbstb.
Van azonban néhány tényként kezelt tévhit, amely főleg nők körében él és amely miatt a nők nem fogyasztanak elég vizet.
De vajon melyek ezek és mi igaz belőlük?